lübnan filmi
Ehl-i Vefa
Ehl-i Vefa

Ehl-i Vefa

1985 – 2000 yılları arasında Güney Lübnan’da neredeyse bir iç savaş yaşanmıştır.

Antoine Lahad komutanlığındaki Maruni Kilisesi Hristiyanları menşe’li Güney Lübnan Ordu birliği, İsrail’in de lojistik desteğini alarak; Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah’a, Lübnan Ulusal Direniş Örgütü Jammoul’a, El-Emel ve daha birçok Filistinli mülteci gruplara savaş açmıştı.

İsrail Lübnan’ın içerisinde bulunan Lahad Ordusu’nu desteklemiş, onların vasıtası ile Güney Lübnan’ı daha çok işgal etmişti. Ancak İslami Direniş Hareketi Hizbullah, Lübnan halkının desteğini ve savaşı kazanarak 2000 yılında İsrail’i Güney Lübnan’dan def etti.

Evet, Hizbullah, düşmanları büyük bir yenilgiye uğratmıştı. Siyonist İsrail rejimi bu savaşta 600 askerini, işbirlikçisi Lahad ordusu da 1.050 askerini kaybetti. İsrail rejimi, Güney Lübnan’dan çekilince Lahad Ordusunun geri kalanı da dağıldı ve Antoine Lahad ile diğer tüm hainler İsrail’e sığındı ve orada ikamet etmeye başladı.

2014 yılında Lübnan mahkemesi Lahad’ı; vatana ihanet, düşmanla işbirliği, terör ve katliam suçlarından ötürü idama mahkum etti. Antoine Lahad, 2015 yılında Fransa’da iken kalp krizinden geberdi.

Bu film, işgal ve savaş yıllarında İsrail ve Lahad Ordusuna karşı Hizbullah’ın yanında yer alan o vefalı insanları konu almaktadır.

Ehl-i Vefa hd film izle recep ivedik 4 full izle hd orjinal, kurtlar vadisi vatan 1 bolum Ehl-i Vefa film izle türkçe dublaj, online filmi hd, bir ask iki hayat film izle Ehl-i Vefa yabancı film türkçe dublaj izle, captain marvel turkce, avengers endgame full film izle Ehl-i Vefa dublaj film izle, sinema izle yeni cikan, hd filmi girgiriye full izle, dragged across concrete izle aaja nachle izle, my sassy girl 2017 izle Ehl-i Vefa yabancı film türkçe izle, cici babam online stream, leyla ile mecnun orhan gencebay filmi full izle secret life of pets izle, sikisik tek parca izle kolpacino 3 tek parca, the autopsy of jane izle yol arkadaşım 2 streaming, spider man homecoming turkce dublaj Ehl-i Vefa türkce dublaj filmler izle, the losers full izle, korku filmleri izle türkçe dublaj 2018 mucize tek parca, iran filmi izle tek parca filmler, aile arasında watch free kovboy filmleri türkce Dizi Film Tv İzle

Tür:

Oyuncu:

Yapımcı:

Senarist:

Ülke: Lübnan

Yapım Yılı: 2009-02-03

Süre:

Kalite: HD

Reyting: 0

Reyting(2)